Jaamalilled

Jaamalilled RSS Feed
 
 
 
 

Kasulik teada


Lõikelillede säilitamine

Last modified on 2015-12-20 08:10:08 GMT. 0 comments. Top.

 • Kasutage alati puhast vaasi ja puhast vett. Võimalusel lisage vette lillede toitelahust (küsige seda oma lilleseadja käest).
 • Lilled tuleks enne vaasi panekut alati noaga viltuselt ära lõigata (ärge kasutage kääre, kuna need suruvad varre otsa kokku ja lilled ei saa vett kätte). Asetage lilled pärast uute lõikepindade tegemist kohe vette ja jälgige, et vette ulatuv varre osa oleks lehtedest puhas (vesi hakkab muidu kiiresti roiskuma).
 • Vee temperatuur valige vastavalt lillesordile. Lihtne reegel meeldejätmiseks on järgmine: pehme varrega lilled nt tulp, inkaliilia pannakse toasooja vette, poolpuitunud varrega lilled sooja vette ja puitunud varrega nt roosid umbes 40 kuni 60 kraadisesse vette.
 • Vaasi võiks täita veega umbkaudu 1/4 -1/3 olenevalt vaasist.
 • Hüatsinti ja nartsissi võib teiste lilledega kokku sättida alles pärast ööpäevast seismist puhtas vees.
 • Soovitav on iga paari päeva tagant lõigata lilli ja vahetada vett vaasis.
 • Talvel suurte külmadega ärge kiirustage lilli kohe pakendist lahti võtma, jätke nad mõneks ajaks veel paberisse, et temperatuurid ühtlustuksid. Lilled ja taimed, eriti nt jõulutäht ei kannata tõmbetuult. Kogenud lillemüüja, florist teab neid eripärasid ja oskab vastavalt lilli pakendada. Vältige suvel kuumusega lillede jätmist kinnistesse paikadesse nt auto pakiruumi.
 • Kui teie reis võtab aega, siis paluge müüjat pakendada lilled vastavalt.


Lillepoodi minnes

Last modified on 2013-09-04 18:59:02 GMT. 0 comments. Top.

Soovides lillepoes valiku tegemisel abi, on müüjal pakkumise tegemiseks vaja teada järgmist:

 • millise üritusega on tegemist nt sünnipäev, juubel, kimp koostööpartnerile, matus, seade kontorisse sekretäri lauale?
 • kas lille saaja on mees või naine?
 • milline võiks olla ostu maksumus?

Kõige enam kehtiv reegel on järgmine: rõõmsatel puhkudel on soovitatav osta paaritu arv lilli – üks, kolm, viis jne ja kurbadel paaris – kaks, neli jne.

Tähtsamateks sündmusteks tellitakse kimp või tänapäeval ka järjest sagedamini seade. Seades on lilled varustatud veega mõne päeva ja seejärel tuleks seda lisada. Küsi täpsemaid juhtnööre oma lilleseadja käest.

Mõned inimesed eelistavad lõikelillede asemel potililli. Enne ostu oleks hea teada, millisesse kohta taim asetatakse – kuidas on valgusega, kastmisega jmt. Vajadusel oskab müüja konsulteerida sobiliku taime valikul.

Meestele sobib kinkida: ratsuritäht (amaryllis), roos, flamingo (anthurium), krüsanteem, gladiool, kalla, nelk, gerbera, paradiisilinnu-lill (strelitsia), aialilled (nt päevalill), iiris.

Kinkides ühe lille, siis valige kõrge, tugev, suure õiega. Kui teate, et mehel on mingi hobi võib seda kimbuga siduda. Näiteks, kui talle meeldib golf, võib kimpu lisada golfipalli jmt.

Naistele sobib kinkida: roos, krüsanteem, preeriakell (lysianthus), orhidee, inkaliilia (alstromeria), gerbera, liilia, tulp, tulikas (ranunculus), aia- ja metsalilled.


Slaidid

Galerii

pic06 pic19 pic11 pic12 pic13 pic21 pic03 pic01 pic05 pic14 pic16 pic17 pic08 pic02 pic20 pic10 pic22 pic09 pic07 pic15 pic04