Jaamalilled

Balti jaama lillepood

Jaamalilled RSS Feed
 
 
 
 

Tere!

15.märts 2020

Kauplus suletud kuni 31.märts

3.märts 2020

8.märtsil avame poe kell 8.00.


26.jaanuar 2020

Eesti tulbid nüüd müügil!


1.august 2019

Oleme jälle avatud. Ootame Teid!

10.märts 2019

Algab aasia tulikate hooaeg. Soovitame neid imelisi lilli osta, kuna nad seisavad vaasis väga kaua.

4.jaanuar 2019

Alanud on kodumaise tulbi hooaeg!


Kümme suurepärast toataime, mis puhastavad õhku mürgistest ainetest/6.juuni 2018

Eriti talvisel ajal, kui tube saab külma tõttu vähem tuulutatud, on õhku puhastavatel toataimedel oma kindel koht meie eluruumides. Loe lisaks millised neist on kõige paremad SIIT.Vahvat isadepäeva!

Avame poe 12.novembril kell 10.00.

TOP 5 kõige enim tervist toetavat toataime koju ja tööle/15.oktoober 2017

Kui soovid parandada õhukvaliteeti oma kodus või kontoris, siis osta või telli meie poest järgmisi toataimi, mille aluseks on 1980ndatel läbi viidud NASA uuring:

1. Kuldviljakpalm

2. Forsteri kentiapalm

3. Mägipalm

4. Kummi-viigipuu

5. Draakonipuud

1.september 2017 – Head kooliaasta algust!


Suvi – ilusaim aeg pulmade pidamiseks!

Huvitavat: 20. augustil toimub Valgas Säde pargis avalik pärimuspulm, mis viiakse läbi tuginedes 19. sajandi eesti pulmatraditsioonidele. Loe lisaks SIIT.

Varakevadine rõõm: Milliseid lilli istutada aprillis rõdule? Reet Palusalu nõuandeid vaata SIIT!/16.aprill 2017

Varsti jõuavad meile müügile seemned…uus hooaeg alanud!/märts 2017

Veebruarikuu toimetused/16.veebruar 2017

  • Toalilled alustavad kasvamist: kuu lõpupoole alusta toalillede väetamisega. Sobilik aeg on saabunud ka ümberistutustöödeks. NB!Värskelt ümber istutatud taimi väetada ei tohi! Tuleb ära oodata taime juurdumine, mis võtab aega keskmiselt 2 nädalat.
  • Õitsvatest potililledest on praegu ilusad priimulad ja ajatatud sibullilled. Nad õitsevad kauem, kui leiad neile jahedama koha.

PRIIMULA

Kümme mõjuvat põhjust, miks sisustada uuel aastal kodu toataimedega/4.jaanuar 2017

Kui su varasem kokkupuude toataimedega on olnud napp ja need on alati ära surnud, et tähenda see, et sul poleks taimekasvatajana sugugi lootust. Proovi uuesti! Potilillede ja teiste toataimede kasvatamine on väga kasulik ja mõjutab kodust elu mitmel moel. Loe lisaks SIIT!
Detsember – jõulukuu/29.november 2016

Alustasime nende toalillede müügiga, mis on populaarsed seoses eesootavate pühadega.

JÕULUTÄHT

Kõigile meeldivad jõulutähed, mida tänapäeval pakutakse väga erinevates värvitoonides ja suurustes.

Selle taime puhul on kõige tähtsamaks hooldusega seotud nõuandeks – vaadake, et ta ei jääks tuuletõmbuse kätte.

Soetades endale koju jõulutähe, paluge kindlasti ost pakkida hästi, kuna lill ei armasta temperatuuri järske muutusi ja võib lehed seetõttu langetada!

Jõulutähe taimemahl ehk piim on mürgine. Kui kodus on väikseid lapsi, siis peaks jõulutähe panema sellisele kohale, kust laps taime kätte ei saa. Koduloomade pärast ei maksa muretseda. Loomad on inimestest targemad ja teavad täpselt, mis taim on mürgine, mis mitte.

JÕULUKAKTUS

Loe lisaks hoolduse kohata Maakodu lehelt.

(EBA-) KÜPRESS

Kodu kaunistamiseks sobilikud:

- heleroheline küpress “Goldcrest Wilma”. Küpress Wilma on igihaljas taim, mis Eestis ei sobi väga hästi õues kasvatamiseks, sest ta kardab külma, temperatuur ei tohiks langeda alla +5˚C. Taimel on väga meeldiv sidruni lõhna meenutav lõhn. Kõige paremini kasvab ta potis, seega Eestis saab teda kevadel, suvel ja sügisel kasutada dekoratiivtaimena rõdul ja muudes varju alustes kohtades õues. Varju all seepärast, et taim ei kannata otsest päikesevalgust. Talvel tuleb siis tuppa tuua.

- tumeroheline Kalifornia ebaküpress ‘Ellwoodii’, sobib hiljem istutamiseks õue.

Oktoobrikuu lille – gerbera tutvustus/8.oktoober 2016

Gerberate võulu seisneb eelkõige nende värvuses. Nad mõjuvad alati värskete ja rõõmsatena. Nad on erilised lilled, mis väärivad nähtavale kohale asetamist nii elutoas kui kontoris. Rikkalik värvivalik paneb gerbera sobituma igasse interjööri mistahes aastaajal.

Gerbera kuulub korv-õieliste sugukonda ja tema kodumaa on Lõuna-Aafrika. Gerberaid kasvatatakse enamasti kasvuhoonetaimedena lõikeõisikute saamiseks. Esimene suureõieline gerberasort aretati Inglismaal transvaali- (G. jamesonii) ja rohelehist gerberat (G. viridifolia) ristates 1890-ndatel. Gerbera nimetus on antud Saksa loodusteadlase Traugott Gerberi auks.

Tänapäeval jagatakse gerberaid õie suuruse järgi suurteks ja väikesteks ehk mini gerberateks. Nad sobivad vaasi nii eraldiseisvatena, kui ka segakimpudesse. Lisaks on viimastel aastatel aretatud väga isesuguseid sorte.Osalesime 9.juulil 2016 Laulasmaal toimuval laadal

Oli tore suvine päev ja rõõmsaid laadalisi palju. Jaamalilled olid väljas lõike-ja potilillede valikuga, lisaks pakkusime kaarte, aiatööriistu, seemneid. Lastel oli võimalik meisterdada endale lilledest pall.

Kõikide ostajate vahel loosisime välja 20 euro väärtuses kimbu. Võitjaks osutus Anete A.Rainbow roosid/14.05.2016

Sellel nädalal sai poodi võetud roose nimega Rainbow. Wikipedia andmetel on need roosid kunstlikult värvitud. Nimelt lõigatakse vars mitmeks ja iga varre osa asetatakse eri värvi vette, tulemuseks mitmevärviline roos. Originaalsel roosil on 7 värvi, mida näeme ka vikeraarel (rainbow ing.k – vikerkaar). Klientide üllatus oli suur ja küsiti, kas ikka elusa lillega on tegu.


Infoks:

- raha kontrollida kassas, hilisemaid pretensioone ei rahuldata;

- eritellimusel valmistatud tööde eest, mis on teostatud täies mahus ja vastavalt kokkulepetele, raha ei tagastata.

Comments are closed.

Slaidid

Galerii

pic09 pic19 pic11 pic20 pic01 pic04 pic12 pic14 pic21 pic03 pic10 pic05 pic22 pic17 pic06 pic13 pic07 pic08 pic16 pic15 pic02